Upravit stránku
Měsíc duben je u konce a s tím přichází další pravidelný "newsletter", ve kterém sdílíme ty nejzajímavější novinky, které se za celý měsíc objevily na e-shopu. Tentokrát se počet dubnových novinek zastavil na krásném čísle 138.

Jak to tak vypadá, duben byl měsícem brýlí. Celkem devatero novinek proniklo na náš e-shop a až na jednu položku jsou v době psaní článku všechny skladem. Z důvodu přehlednosti zde uvedeme tři nejzajímavější kousky.

Začneme brýlemi SENTINEL s čočkami CSP od francouzské značky Bollé Safety, která je v našem e-shopu stálicí. Tělo brýlí je flexibilní, pohodlné na nošení a je opatřeno nastavitelným nosním můstkem. Čočky brýlí jsou vyrobeny z extrémně odolného polykarbonátu s úpravou proti zamlžení a proti poškrábání. Určitě se také ptáte, co znamenají CSP čočky... CSP je povrchová úprava, která absorbuje 52 % modrého světla, garantuje ochranu před 99,99 % UV záření (dle normy EN 172) a je vhodná na aktivity, kde se uživatel rychle pohybuje na slunečním světle a ve zhoršených světelných podmínkách. Brýle také nabízí základní balistickou odolnost podle normy STANAG 2920. Perfektní na airsoft!

Dalším zajímavým kouskem jsou brýle CORPORAL SHOOTING od americké značky Smith & Wesson. Tyhle brýle nabízí opravdu skvělý rozhled, přičemž zvládnou i chránit oko díky splněné balistické normě MIL-PRF 32432. Kouřové čočky brýlí jsou vyrobeny z polykarbonátu a mají tvrzený povrch odolný proti poškrábání. Na přenášení je k brýlím dodáván sáček z mikrovlákna.

Posledním kouskem jsou pak ochranné brýle od Bollé Safety, které mají název Rush+ SMALL. Proč SMALL? Protože jsou určené na extra úzké obličeje (i pro vás, dámy). Design brýlí se dá klidně označit za sportovní. Čočky brýlí jsou z polykarbonátu s platinovým povrchem, který chrání před poškrábáním a zamlžením (Anti-Scratch, Anti-Fog). Samozřejmostí je pak velikostně upravitelný můstek. Brýle splňují standard  AS/NZS 1337.1.2010, který zajišťuje ochranu očí před úlomky materiálů, prachem, tekutinami a aerosoly. To by bylo, aby nám mezi novinkami chyběl Helikon... Přiznáme se, plnohodnotné novinky máme jen dvě, ale ty jsou za to opravdu zajímavé.

První novinkou jsou kalhoty SFU NEXT MK2. Jak už název napovídá, jedná se o druhou generaci kalhot SFU (Special Forces Uniform). Oproti první generaci mají agresivnější a rovnější střih, který je pohodlnější na nošení. Kalhoty se zapínají na opravdu masivní knoflíky, najdete na nich celkem osm kapes, opasky pojmou do šíře 45 mm a k dispozici mají hned několik možností regulace velikosti. Dalším bonusem je pak zesílení v oblasti sedu a v oblasti kolen.

Druhá velká velká novinka je pro dámy. Jde totiž o dámské legíny HOYDEN RANGE, které jsou opatřeny několika taktickými prvky. Legíny jsou vyrobené z elastického materiálu (80 % nylon, 20 % elastan), mají anatomický střih, poutka co pojmou opasky do 45 mm a dvě očka na připnutí dalšího vybavení. Dvě kapsy na legínách (ideální na doklady či mobil) jsou ploché a zapínají se pomocí YKK zipů.

Kromě těchto novinek jsme u Helikonu dodali několik nových barev ke kraťasům OTS a klasickým URBAN TACTICAL.Značka Task Force 2215 je poměrně novou záležitostí na našem obchodě. Za duben jsme od ní přidali celkem tři produkty (tedy dva produkty a jeden doplněk), které pravděpodobně zaujmou hlavně airsofťáky.

Hledáte novou taktickou vestu, co využívá kromě klasického MOLLE/PALS systému i suché zipy? Pokud ano, přesně pro vás bude vesta MODULAR MOLLE. Na to, že na její výrobu byla použitá hlavně 500D Cordura je lehká a nabízí opravdu skvělé možnosti upravitelnosti. Téměř všude je pokrytá suchým zipem, který vám umožní připojit celou řadu kompatibilního vybavení nejen značky TF-2215. Pokud vás předchozí slova zaujala, zamiřte přímo na náš youtube kanál, máme na vestu hotové pěkné popisné video.

Dalším produktem, který opět ocení hlavně airsofťáci, je reflexní šátek KILL RAG, který slouží k označování zasažených hráčů. Šátek je vyrobený z kombinace nylonu a polyesteru a má výraznou oranžovou barvu. Je dodáván s praktickým MOLLE/PALS kompatibilním pouzdrem v zelené a nebo coyote barvě.

Posledním novým produktem značky Task Force je doplňkové vnitřní polstrování pro již zmíněnou vestu MODULAR MOLLE. Tohle polstrování vylepší komfort vesty a zlepší její průtok vzduchu.Toužíte po stylové roušce v nějakém tom "tradičním" maskování? No problem. V dubnu jsme do nabídky zařadili hned šestici ručně šitých roušek.Jako poslední produkty v našem přehledu tradičně zařazujeme produkty, kterým stačí fotka jako popis. Ani tentokrát neuděláme výjimku.Další články

Co je repelent a jak odpudit hmyz?

Co je repelent a jak odpudit hmyz?

Je to tady, slunce, příjemné teplo, tedy ideální čas na hezké výlety do přírody. Ačkoli je naše příroda (tím je myšlena ta v České republice) povětšinou velmi bezpečným...
Tvrďák týdne: Mad Jack Churchill

Tvrďák týdne: Mad Jack Churchill

Jack Malcolm Thorpe Fleming Churchill (později známý jako "Mad Jack") se narodil 16. září roku 1906 v Kolombu. Vystudoval vojenskou školu pro důstojníky Sandhurst a v roce 1926 byl...
Výběr dubnových novinek 2020

Výběr dubnových novinek 2020

Měsíc duben je u konce a s tím přichází další pravidelný "newsletter", ve kterém sdílíme ty nejzajímavější novinky, které se za celý měsíc objevily na e-shopu. Tentokrát se...
Jak pečovat o lano

Jak pečovat o lano

Pokud používáte opravdu kvalitní a drahé lano v situacích, ve kterých jde o život (o váš či o život cizí), je důležité abyste se mu pečlivě věnovali a starali se o něj. Níže...
Nahoru