Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.

Rozšířená realita si konečně nachází cestu na moderní bojiště. Microsoft oficiálně podepsal smlouvu v hodnotě 479 milionů dolarů na dodání 100.000 kusů brýlí HoloLens...
Rozšířená realita si konečně nachází cestu na moderní bojiště. Microsoft oficiálně podepsal smlouvu v hodnotě 479 milionů dolarů na dodání 100.000 kusů brýlí HoloLens. Dle oficiálního vyjádření americké vlády by měla rozšířená realita zvýšit bojeschopnost a přehled posádek bojových strojů.
Ačkoli brýle HoloLens jsou recenzovány v civilním sektoru poměrně kladně, zařízení má problém najít si své zákazníky na trhu, a to hlavně kvůli své vysoké ceně. Dle Microsoftu jsou prodeje v pouhých tisících kusů.
HoloLens se ovšem těší poměrně velkému zájmu armád napříč zeměkoulí. Kupříkladu izraelská armáda započala své testy s brýlemi již v roce 2016, stejně jako armáda ukrajinská.
Žádný z těchto testů ovšem není tak masový, jako bude teď ten americký. Kupříkladu Izraelci své první brýle koupili jen po dvou kusech, zatímco americká armáda očekává do konce roku 2020 dodávku minimálně 2.500 kusů.
Brýle HoloLens jako takové jsou poměrně zajímavé z hlediska technologie. Dokáží v podstatě simulovat různé objekty do reálného prostředí. Kupříkladu pokud ten, co brýle nosí, kouká na židli, displej dokáže zobrazit kupříkladu sedící virtuální osobu a případně předměty kolem ní.
Tomuto obchodu se ovšem nevyhýbá jistá kontroverze. Anonymní dopis zaslaný několika médiím tvrdí, že zaměstnanci Microsoftu protestovali proti využívání jejich technologie pro vojenské účely.
Jako odpověď prezident Microsoftu Brad Little ve svém blogu napsal, že věří v silnou obranu Spojených států, a že si přeje, aby národ měl k dispozici ty nejlepší technologie, včetně těch kterými disponuje Microsoft.
V podobném tónu hovořili i zástupci Microsoftu, podle kterých HoloLens poskytnou jednotkám lepší informace potřebné k rozhodování na bojišti.
Armáda samotná se prozatím k obchodu nevyjádřila.

Další články
Univerzita obrany: jediná vojenská vysoká škola v ČR
V dnešním článku se zaměříme na Univerzitu obrany jejímž cílem je školení armádních důstojníků, techniků a odborníků. Jedná se tak o klíčovou instituci Armády ČR a většina studentů už je vojáky z povolání,...
Elitní jednotky: Francouzská cizinecká legie
Francouzská cizinecká legie je právem hrdá na to, že její „esprit de corps“ (morálka) patří k nejvyšším na světě. Legionáři jsou vždy ochotni bojovat za Francii, i když pocházejí ze všech koutů světa....
Příběhy trosečníků: Alexandr Selkirk
Alexandr Selkirk byl na konci sedmnáctého století za trest vysazen na pustém ostrově jen se základním vybavením. Přesto zde dokázal přežít a po čtyřech letech se dočkal záchrany. Právě jeho příběh se...
Hiró Onoda: muž, pro kterého skončila druhá světová válka v roce 1974
Hiró Onoda představuje i dnes ve své rodné zemi symbol staré japonské oddanosti a vytrvalosti. Tento muž odmítl uvěřit v kapitulaci Japonska a 22 let pokračoval ve své osobní partyzánské válce na Filipínách....