Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Rozšířená realita si konečně nachází cestu na moderní bojiště. Microsoft oficiálně podepsal smlouvu v hodnotě 479 milionů dolarů na dodání 100.000 kusů brýlí HoloLens...
Rozšířená realita si konečně nachází cestu na moderní bojiště. Microsoft oficiálně podepsal smlouvu v hodnotě 479 milionů dolarů na dodání 100.000 kusů brýlí HoloLens. Dle oficiálního vyjádření americké vlády by měla rozšířená realita zvýšit bojeschopnost a přehled posádek bojových strojů.
Ačkoli brýle HoloLens jsou recenzovány v civilním sektoru poměrně kladně, zařízení má problém najít si své zákazníky na trhu, a to hlavně kvůli své vysoké ceně. Dle Microsoftu jsou prodeje v pouhých tisících kusů.
HoloLens se ovšem těší poměrně velkému zájmu armád napříč zeměkoulí. Kupříkladu izraelská armáda započala své testy s brýlemi již v roce 2016, stejně jako armáda ukrajinská.
Žádný z těchto testů ovšem není tak masový, jako bude teď ten americký. Kupříkladu Izraelci své první brýle koupili jen po dvou kusech, zatímco americká armáda očekává do konce roku 2020 dodávku minimálně 2.500 kusů.
Brýle HoloLens jako takové jsou poměrně zajímavé z hlediska technologie. Dokáží v podstatě simulovat různé objekty do reálného prostředí. Kupříkladu pokud ten, co brýle nosí, kouká na židli, displej dokáže zobrazit kupříkladu sedící virtuální osobu a případně předměty kolem ní.
Tomuto obchodu se ovšem nevyhýbá jistá kontroverze. Anonymní dopis zaslaný několika médiím tvrdí, že zaměstnanci Microsoftu protestovali proti využívání jejich technologie pro vojenské účely.
Jako odpověď prezident Microsoftu Brad Little ve svém blogu napsal, že věří v silnou obranu Spojených států, a že si přeje, aby národ měl k dispozici ty nejlepší technologie, včetně těch kterými disponuje Microsoft.
V podobném tónu hovořili i zástupci Microsoftu, podle kterých HoloLens poskytnou jednotkám lepší informace potřebné k rozhodování na bojišti.
Armáda samotná se prozatím k obchodu nevyjádřila.
Další články
Mazaný a mazanější – historie vojenských šifer (1)
Války často nerozhodují generálové, ale dobrá komunikace a logistika. Schopný zpravodajec může být cennější než pluk vojáků. Snahou protivníka je samozřejmě komunikaci nepřítele infiltrovat a využít v
Annapurna circuit: nejznámější trek v Himálaji
Projděte si s námi jeden z nejslavnějších světových trekových okruhů. Cesta dlouhá 240 km vedoucí Nepálem začíná v subtropických nížinách, dosahuje však i nadmořské výšky přes 5 000 m. Přesto je tento
Stručná historie army shopů
V dnešním článku se podíváme na historii army shopů. Toto specifické obchodní odvětví prožilo za posledních 150 let bouřlivý vývoj. Podívejte se, jak se z prodeje mečů a děl vyvinuly moderní obchody j
Tip na výpravu – český Banát
Rumunský Banát je jedno z mála míst na světě, kde se domluvíte s místními česky. Díky své nedotčené přírodě je výborný pro volnočasové turisty i milovníky náročných treků. Život místních se stále točí