Stane se z amerických pěšáků armáda Spidermanů? Ne, žerty stranou. Kevlar, stálice stojící za většinou pěchotních brnění čelí novému experimentálnímu materiálu. Firma Kraig Biocraft, která se zabývá bioinženýrstvím, geneticky upravila tvora, kterého všichni dobře známe – bource morušového, aby produkoval pavoučí vlákno. Po tomto úspěchu Americká armáda oznámila kontrakt na vojenské využití tohoto materiálu, který prozaicky pojmenovali jako „dračí hedvábí“ (dragon silk).
Pavoučí vlákno, jeden z nejpevnějších, v přírodě se vyskytujících materiálů, je poněkud problematický na masovou výrobu. Pavouci jsou teritoriální a kanibalističtí, takže je téměř nemožné vytvořit efektivní a levnou výrobu za pomoci farem. Aby se tomuto problému vyhnula, společnost Kraig Biocraft vložila geny pro tvorbu pavoučího vlákna do těla bource morušového. Výsledný materiál je stejně pevný jako pavoučí produkt, ale mnohem jednodušší na produkci.
„Dračí hedvábí“ má velké množství potenciálních využití, především v chirurgii. Zašivání ran je v dnešní době obvykle prováděno za pomoci biologicky odbouratelného hedvábí, ale větší pevnost pavoučího vlákna umožní mít daleko tenčí nitě, které budou moci být využity na citlivějších částech těla, jako je mozek nebo oči.