Upravit stránku
Měsíc srpen a tím pádem i prázdniny jsou oficiálně za námi, máme pro to pro vás připravený nový výběr z novinek, které se za srpen objevily v našem internetovém obchodě. Tentokrát je v hlavní roli česká značka MIKOV, řecký Pentagon a polský HELIKON-TEX.
Měsíc srpen a tím pádem i prázdniny jsou oficiálně za námi, máme pro to pro vás připravený nový výběr z novinek, které se za srpen objevily v našem internetovém obchodě. Tentokrát je v hlavní roli česká značka Mikov, řecký Pentagon a polský Helikon-Tex.

Civilní verze útočných nožů UTON od značky MIKOV máme v nabídce již dlouhé roky. Celou tu dobu se nože prodávaly v setu pouzdra a nože. Letos MIKOV svou nabídku "trochu" pozměnil tak, abyste Vy, zákazníci, měli větší svobodu při výběru.

Jako první musíme vypíchnout tři samostatně prodávané nože (tzn. bez pouzdra), a to konkrétně modely 362-NG, 362-BG a 362-OG. Všechny tři modely sdílejí stejnou délku, šířku čepele, materiál rukojeti (tvrzená pryž), provedení rukojeti a klínový výbrus ostří. To, co je od sebe odlišuje je materiál, ze kterého mají vyrobenou čepel. U modelu NG se jedná o klasickou nerezovou ocel 420 o tvrdosti 57-59 HRC. Model BG je vyroben z opravdu kvalitní německé oceli Böhler N690 (57-59 HRC), která skvěle drží ostří a je odolná vůči korozi. Na model OG MIKOV použil uhlíkovou ocel typu GR 1070, která je černěná a o fous měkčí než její nerezoví kolegové (55-57HRC).

Co se týká pouzder, těch jsme do nabídky samostatně zařadili celkem jedenáct. Až na jedno jsou všechna pouzdra opatřena kapsou s příslušenstvím, které tvoří pilník a pilka. Na výběr máte od klasických látkových pouzder v potisku vz.95 až po černá kožená pouzdra. Jejich kompletní nabídku naleznete zde, popřípadě se můžete podívat na jednotlivá pouzdra na videu na našem youtubovém kanále.

Další produkt, tentokrát od značky Pentagon, udělá radost všem příznivcům tašek přes rameno. Telamon je 8,5 litrová taška vhodná na každodenní nošení, ať už do města, tak i do přírody. Její výhodou je kvalitní materiál o velké gramáži (600D polyester a 420D nylon v rip-stop úpravě) a také celá řada kapes. Navíc, v tašce najdete prostor pro uložení vaší zbraně služební velikosti. Pokud vás Telamon zaujala, mrkněte na naše video, kde tašku opravdu důkladně představujeme.

Podzim je za humny a leckdo z vás může přemýšlet o nové hřejivě bundě do sychravého počasí. Přesně pro tenhle účel by měla být perfektní bunda FALCON PRO, která má svršek vyrobený ze 100% pleteného polyesteru a vnitřek z opravdu hřejivého materiálu Polartec®. Bunda disponuje třemi kapsami, zapíná se centrálním dvojcestným zipem. Pro zlepšení odolnosti je bunda v loktech zesílená a na ramenech opatřená hrubším materiálem. Kapuce s elastickým stahováním okraje je už jen "třešničkou" na dortu.

Poslední novinkou Pentagonu je bavlněné triko Romeo Henley. Oproti ostatním trikům se liší hlavně materiálem, který je nazýván Ring-Spun Cotton. Tento materiál se vyrábí z měkkých vláken bavlny, která jsou nejprve kroucena a následně vetkána do podoby příze. Výsledek tohoto procesu je pevnější, odolnější a barevně stálejší. Navíc, kdo triko od Pentagonu někdy nosil potvrdí, že materiál jejich triček je opravdu velmi pohodlný a ani při delším nošení nezapáchá.

U Helikonu v poslední době především doplňujeme barevné varianty u produktů, které již v nabídce máme. Přesto minulý měsíc přibyl jeden nový střelecký chest rig a trojice bavlněných triček s originálním potiskem.

Začneme tedy u minimalistického chest rigu COMPETITION. Ten je vyrobený z odolné Cordury 500D, je snadno nastavitelný a opatřený několika průchozími VELCRO panely. Na přední straně rigu naleznete celkem čtyři kapsy, dvě větší univerzální a dvě menší určené na pistolové zásobníky. Pod předními kapsami se nachází malá očka, která můžete využít k zavěšení rukavic či podobného vybavení. Zadní strana předního panelu je pokryta měkkým flaušem, není problém na ní navěsit další doplňkové panely.

Trika Helikonu jsou známá svou vysokou gramáží a solidní výdrží potisku. Nově jsou v nabídce potisky Journey To Perfection, Outback Life a Home Sweet Home. Představu si nejlépe uděláte z obrázků.

Poslední odstavec jako vždy patří věcem, které jsou mezi novinkami, nepotřebují ovšem svůj vlastní popis.


Další články

Jak vybrat boty na trek

Jak vybrat boty na trek

Tak copak to tu máme. Boty. Věčné téma pro všechny, kteří se chystají na pořádnou výpravu. Protřelí cestovatelé se vyznají. Ale co když jedete na trek poprvé? Pomůže vám...
Tipy na podzimní výlety

Tipy na podzimní výlety

V létě bývá všude hlava na hlavě, na horách, koupalištích, nemluvě o hradech nebo zámcích. A ne každý si odpočine obklopen lidmi. Už je tu ale podzim a v něm nás jistě čeká...
Kde legálně přespat v přírodě

Kde legálně přespat v přírodě

Prázdniny pomalu končí, byznys volá, zpátky ke strojům... Ale neee. Konec léta neznamená, že se všichni zavřeme „doma” a nevystrčíme nos. Naopak. Pracovní zápřah je přesně...
Nouzové alternativy toaletního papíru

Nouzové alternativy toaletního papíru

Toaletní papír. Věc kterou všichni bereme jako samozřejmost. "Toaleťák" ovšem v případě nouzových situací a katastrof mizí z polic supermarketů jako jeden z prvních. Jak ho...
Nahoru